Vítejte v Sunnydale 2 část!

8. července 2011 v 10:46 | © Blogmiss by : Stene157 |  →Buffy,přemožitelka upírůSunnydaleská středníSunnydaleská středníSunnydaleská středníSunnydaleská středníSunnydaleská střední
Střední škola, kam chodili Buffy, Willow, Alex a Cordelie, a kde dělal Giles knihovníka. První ředitel, se kterým jsme se setkali, se jmenoval Bob Flutie a byl sežrán lidskými hyenami, druhým byl Snyder, který skončil podobně, neboť skončil v žaludku starosty přetvořeného v čistého démona. Škola byla zcela zničena na konci třetí série a několik let na místě, kde stála, byly jen trosky. Těsně před sedmou sérií ale město školu rekonstruovalo (na její stavbě se podílel i Alex) a byla znovu otevřena, takže ji Dawn mohla začít navštěvovat. Novým ředitelem se stal Robin Wood.

Jonathan: Nenávidím školu. Jsem normální?
3.18 Earshot


knihovnaknihovnaknihovnaGilesova kancelář
Knihovna na střední škole byla především místem tajných schůzek party, kde se spřádaly plány proti zlu. Knihovníkem byl Rupert Giles, Buffyin pozorovatel. Studenti ji moc často nenavštěvovali a v regálech jsme spíš našli knihy o upírech, čarodějnictví a různých tajemných jevech, než klasická díla. Celá knihovna (jako zbytek školy) byla zničena obrovských výbuchem na konci třetí série.

Dva studenti vejdou do knihovny.
Alex: Promiňte, už jste slyšeli o klepání?
Jonathan: (nechápavě) Jdeme si půjčit knihy. Od Stalina.
Alex: Copak je to tady knihkupectví?
Giles: Školní knihovna, Alexi.
Alex: Odkdy?
2.17 Passion


klub Bronzeklub Bronzeklub Bronze
Bronz - místo, kde se scházejí mladí lidé z celého Sunnydale. Najdeme tam pódium (kde většinou hraje kapela), taneční parket, kulečník, bar... Mezi nejvýznamnější zpěváky a kapely, kteří v Bronzu hráli, patří Michelle Branch, Dingoes Ate My Baby, K´s Choice. V páté sérii byl tento klub kompletně z ničen démonem Olafem, po rekonstrukci vypadal Bronze mnohem lépe než předtím.

Cordelie: Bronz. Jediný dobrý klub v okolí. Vpouštějí sice každého, ale pořád stojí zato. Je v té horší části města.
Buffy: A to je kde?
Cordelie: Půl bloku od té slušné části. Tohle není moc velké město.
1.01 Welcome to the Hellmouth


továrnatovárna
Továrna - místo, které bylo šťastným domovem Spika a Dru, když poprvé navštívili Sunnydale. Po několika měsících se k nim nastěhoval Angelus a dělal jim společnost. Brzy ale továrnu zničil požár, který způsobil naštvaný Giles po smrti Jenny.

Spike: Moje hlava. Myslím, že střízlivým. To je hrůza. Bože, radši bych byl mrtvý.
Buffy: Když zavřeš oči a budeš si to přát. ..
Angel: Dobrá, nech toho, Buffy, potřebujeme ho, aby jsme je našli.
Buffy: Jeho? Pravděpodobně je zavřel do továrny.
Spike: Myslíš, že jsem tupej?
3.08 Lover´s walk


dům na Crawford Street Mansiondům na Crawford Street Mansiondům na Crawford Street Mansiondům na Crawford Street Mansiondům na Crawford Street Mansiondům na Crawford Street Mansion
Opuštěný, ale hezký dům na Crawford Street Mansion byl bydlištěm Spika, Dru a Angeluse, když jejich továrna lehla popelem. Je to také místo, kde byla Buffy nucena poslat Angela prostřednictvím démona Acathly do pekelné dimenze. Když se Angel z pekla vrátil, pobýval znovu v tomto domě.

Angelus: Tohle… tohle je zahrada.
Drusilla: Jé! Podívej, jasmín.
Angelus: Kvete v noci.
Drusilla: Jako my. Bože, Angele! Tohle je jako v pohádce.
Spike: Je to taky ráj. Velká okna, velké zahrady. Sem se dostaneme až nás slunce zabije.
2.19 I only have eyes for you

Gilesův bytGilesův obývací pokojGilesův bytGilesův bytGilesova kuchyň
Gilesův byt na Oakpark Street 523 jsme poprvé mohli vidět v druhé sérii. Poté co Buffy, Willow a Alex ukončili střední, se tento byt stal novým místem jejich tajných schůzek, které dříve probíhali v knihovně.

Buffy: Potřebujeme tohle uvařit a dát do hnětače.
Giles: Myslím, že nemám hnětač.
Buffy: (je úplně vyvedená z míry) Nemáte hnětač? Co tím myslíte? Jak může někdo nemít hnětač?
Giles: A ty ho snad doma máš?
Buffy: To nevím. Co je to hnětač?
4.08 Pangs


Faithin bytFaithin byt
Když se Faith obrátila na stranu zla, dostala od starosty nový byt, který byl majetkem města. Buffy a Faith ho díky boji trošku zdemolovaly a Faith se už do tohoto bytu (ani po svém probuzení z komatu) nikdy nevrátila.

Faith: S tím bytem to myslíte vážně?
starosta Wilkins: Samozřejmě, že ano. Přemožitelka přece nebude bydlet v zablešeném motelu. A to místo má navíc velmi špatnou pověst. Dochází tam k nemorálním milostným poměrům.
Faith: Nejhorší je to píchání.
3.16 Doppelgangland


UC SunnydaleUC Sunnydaletajný vchod do IniciativyUC Sunnydalepokoj Buffy a WillowUC Sunnydale
UC Sunnydale - vysoká škola, kde Buffy a Willow studovaly, a kde také byla ukryta základna Iniciativy. Zde naši hrdinové pobývali především ve čtvrté sérii.

Buffy: Je milé, že jsi nadšená.
Willow: Já jen že na střední byly vědomosti poněkud zastřenější. Musela jsi opravdu dřít, aby ses něco naučila. Ale tady, ta energie, kolektivní vědomosti... je to jako síla, tahle pronikavá síla, cítím, jak se moje mysl otevírá. Cítím, jak tohle místo do mě přímo cpe vědomosti... Nějak z toho vyšlo něco jiného než jsem původně měla na mysli.
4.01 The freshman


bar U Willyho
U Willyho - bar, který navštěvovali především upíři a různí démoni, a podle toho bylo také upraveno menu, kde šlo mimojiné najít prasečí i lidskou krev.

Sandy: Tohle místo je jak putyka.
Riley: Ne ne, je to tu skvělý. Jenom musíš zavřít oči, a ucpat si nosní dírky a pak je to tu fajn.
5.06 Family

Zdroj :

 


Komentáře

1 inter-slawia inter-slawia | Web | 8. července 2011 v 10:47 | Reagovat

Ahojky ... mám blog o písaniu a neviem ako by som ho mohla rozbehnúť aby sa ľuďom páčil , ani neviem čo som tým chcela povedať ale asi to či by si sa naňho nepozrela možno by ťa trochu zaujal :) ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama